Aktivity

Okolí Nové Cerekve vybízí k aktivnímu trávení volného času.

Díky síti silniček a cest se můžete věnovat cykloturistice či pěší turistice. V okolí naleznete řadu přírodních nebo kulturních památek a zajímavých míst, která stojí za to navštívit.

Okolní lesy nabízejí na podzim možnost houbaření.

V zimních měsících lze navštívit lyžařský areál na nedalekém Křemešníku (20 km) nebo Ski areál Šacberk u Jihlavy.

Pár tipů na výlet v okolí Nové Cerekve:

Pelhřimov

Muzeum rekordů a kuriozit, Pelhřimovské peklo, MÚZYum Lipských… to je jen krátký výčet míst, která stojí za to navštívit. Vice informací zde.

Dostupnost: 9 km

Kamenice n/Lipou

Památná lípa, zámek a přilehlá zahrada, nově otevřený pivovar na náměstí, lesní hřbitov Bradlo s kaplí sv. Máří Magdaleny a další místa lákající k návštěvě.

Dostupnost: 20 km

Křemešník

Na úpatí vrchu Křemešník se nachází poutní místo Křemešník. Na samotném vrcholu je vystavěn barokní areál, a kostel Nejsvětější Trojice. Navštívit můžete i rozhlednu Pípalka nebo lanové centrum s tramplínami.

Dostupnost: 20 km

Hrad Kámen

Původně gotický hrad byl postaven v pol. 13. stol. na rozsáhlém skalisku, podle kterého byl také pojmenován. Hrad je vyhlášený hlavně svojí expozicí motocyklů. Více informací zde.

Dostupnost: 11 km

„Úzkokolejka“

Na výlet se můžete vydat vláčkem, který Vás z Obrataně doveze přes Černovice, Kamenici nad Lipou až do Jindřichova Hradce. Více informací zde.

Chýnovská jeskyně

Chýnovská jeskyně byla objevena roku 1863 při práci v lomu. Dodnes jsou zachována původní kamenná schodiště a prohlídka jeskyně je malou romantickou exkurzí do historie. Více informací zde.

Dostupnost: 27 km

A to není zdaleka všechno…

Rádi vám poradíme, co byste neměli vynechat 🙂